Tagjai, delegáltjai
A Közalkalmazotti Tanács tagjai 2023–2028
DR. BERÉNYI ESZTER JÚLIA (TáTK), a Szociológia Intézet egyetemi docense
Szociológus, diplomáját az ELTE-n szerezte, majd itt szerzett doktori fokozatot is, szintén szociológiából. Alap- és mesterképzésben szociológiát, oktatásszociológiát, kvalitatív kutatási módszertant, „projekt” kurzusokat oktat. OTKA-pályázat és Bolyai-ösztöndíj keretében oktatásszociológiai és -politikai kérdéseket, társadalmi egyenlőtlenségeket vizsgál. 2019 óta PDSZ tag, 2022-ben alapítója az „ELTE-sek az egyetemi oktatás jövőjéért” csoportnak.
A minden ELTE munkavállalóra kiterjedő, a Visegrádi országok egyetemeinek bérszintjét elérő bérrendezés mellett az oktatói és kutatói munka színvonalának emelését célzó módszertani és eszközbeli fejlesztéseket, valamint ezek adminisztratív támogatását is elsőrendű fontosságúnak tartja.
BERGMANN KRISZTINA (BGGyK), a Kari Könyvtár és Gyógypedagógia-történeti Gyűjtemény igazgatója
1987 óta könyvtárosként dolgozik a Bárczi Gusztáv Gyógypedagógiai Karon, 2004-től a könyvtár igazgatójaként. Tagja a Kari Etikai Bizottságnak, az EKSZ Könyvtári Tanácsnak, és 2016-tól vezeti annak K21 Minőségirányítási Koordinációs Bizottságát. A kar dolgozóit képviseli a Közalkalmazotti Szociális Bizottságban (2005 óta) és a Lakásügyi Bizottságban (2009 óta). 2017 júliusa óta a Közalkalmazotti Szociális Bizottság társelnöke, 2014 óta a Közalkalmazotti Tanács, 1987 óta az FDSZ tagja, ahol 2000-től bizalmi.
Fontosnak tartja a Közalkalmazotti Tanács munkájának láthatóvá tételét az egyetem polgárai számára, valamint minden ELTE munkavállaló érdekeinek képviseletét.
DR. HOMONNAY ZOLTÁN (TTK), a Kémiai Intézet egyetemi tanára
Vegyész, alap- és mesterképzésben magkémiát, nukleáris környezetvédelmet, nukleáris anyagszerkezetvizsgáló módszereket oktat, kutatásokat végez a Mössbauer-spektroszkópia kémiai alkalmazásainak területén. Dolgozott az ELTE Tanárképző Központ főigazgató-helyetteseként (2015–2018), az ELTE Tanárképző Központ megbízott főigazgatójaként (2018. február – 2018. július), az ELTE TTK Kémiai Intézet igazgatójaként (2012–2015), az ELTE TTK oktatási dékánhelyetteseként (2007–2012), a Magkémiai Laboratórium vezetőjeként (2006 óta) és az ELTE TTK Magkémiai Tanszék vezetőjeként (1999–2006). 1988 óta tagja az FDSZ-nek, a Közalkalmazotti Tanácsba – nem folyamatosan – 2023-ban harmadszor kapott bizalmat.
A legaggasztóbb problémának a természettudományos tudás társadalmi alulértékelését és különösen a tanárképzés kormányzati elhanyagolását tartja, mely utóbbi az ELTE-t kiemelten hátrányos helyzetbe hozza, amiből logikusan következik a megalázó bérhelyzet.
LAKOS RENÁTA BRIGITTA (PPK), a Dékáni Hivatal Felnőttképzés-kutatási és Tudásmenedzsment Intézetének titkárságvezetője
Munkáját titkárságvezetőként és jelnyelvi tolmácsként végzi. 2005–2008 között az ELTE TÓK Művelődéstudományi Munkacsoportjának demonstrátora volt, 2011–2013 között az ELTE PPK kari fogyatékosügyi koordinátori feladatait látta el. 2018 óta a Felnőttképzés-kutatási és Tudásmenedzsment Intézeti Tanács tagja. Kommunikációs szakos bölcsész, művelődésszervező és neveléstudomány mesterszakos diplomáit az ELTÉ-n szerezte.
Fontosnak tartja a hivatali, adminisztratív munkakörökben dolgozók közösségépítését, szervezeti jóllétének erősítését, illetve az infrastrukturális és infokommunikációs akadálymentesítést.
LUDMANN ÁGNES (BTK), az Eötvös József Collegium Olasz műhelyének vezetője
Olasz nyelv, irodalom és kultúra szakos bölcsész, 2019-ben irodalomtudományokból szerzett doktori fokozatot. Modern és kortárs olasz prózairodalmat, műfordítást oktat, nyelvfejlesztő kurzusokat tart. Kutatási témája a modern és kortárs olasz irodalom. Az Eötvös József Collegium ALFONSÓ nyelvoktatási programjának olasz felelőse és vezetőtanára. 2014 óta az FDSZ tagja.
Fontosnak tartja a szakkollégiumi oktatás támogatását, a szakkollégiumi dolgozók képviseletét, a munkavédelmi képviselet megszervezését és a dolgozói juttatások erősítését.
DR. MATYASOVSZKY-NÉMETH MÁRTON (ÁJK), a Bibó István Szakkollégium igazgatója
Jogász, 2017-ben végzett az ELTE-n, szakkollégiumi igazgatóként (2021 óta), valamint a Jog- és Társadalomelméleti Tanszék egyetemi adjunktusaként dolgozik (2022 óta). A Hallgatói Jogorvoslati Bizottság tanácsjegyzője volt 2017–2019 között, 2019 óta a Hallgatói Jogorvoslati Bizottság elnöke. 2022 óta az FDSZ tagja.
Javítani kívánja a Közalkalmazotti Tanácshoz eljutó információk átadását az egyetemi közösségnek, valamint erősíteni kívánja a Közalkalmazotti Tanács érdekképviseleti funkcióit.
DR. POLYÁK GÁBOR (BTK), a Művészetelméleti és Médiakutatási Intézet egyetemi tanára
Jogász, médiakutató, a Média és Kommunikáció Tanszék tanszékvezető egyetemi tanára. 2021-ig a Pécsi Tudományegyetemen munkatársa volt, összesen 22 éve dolgozik a felsőoktatásban. 2014–2016 között a Münsteri Egyetemen dolgozott. 2021 óta a PDSZ tagja.
Meggyőződése, hogy a nemzetközi versenyben helytállni képes kutatók csak a nemzetközi versenyben is értelmezhető munkafeltételek mellett képesek jól teljesíteni. Ez a bérek rendezésén túl az oktatói és kutató munkaterhek átgondolását, a kutatástámogató infrastruktúra megteremtését, az adminisztratív dolgozók jelenleginél sokkal nagyobb megbecsülését is magában foglalja.
STIGLINCZ VILMOSNÉ (TÓK), a Gazdasági Hivatal gazdasági ügyintéző munkatársa
2021 szeptembere óta a TÓK Kari Tanácsának a nem oktatási szervezeti egységek dolgozóit képviselő tagjaként az oktatást-kutatást támogató munkakörben dolgozó munkatársak képviseletét látja el, 2021 óta tagja az ELTE Lakásügyi Bizottságának.
Prioritás számára, hogy az oktatók, valamint az oktatást-kutatást támogató munkatársak juttatása növekedjen, ezáltal is biztosított legyen megmaradásuk és ösztönzésük.
SZANYI ILDIKÓ (PPK), a Dékáni Hivatal munkatársa
2017. óta az Oktatás- és Kutatástámogató Csoport vezetője, 2022 óta a Kari Tanács tagja, valamint a Kari Etikai Bizottság póttagja. A Közalkalmazotti Tanács (2018 óta) és a Közalkalmazotti Szociális Bizottság tagja, az Egyetemi Etikai Testület póttagja.
Fontos számára az oktatók és nem oktatók munkájának segítése a mindennapi feladatok során, és mindemellett kiemelt feladatnak tartja a közösség érdekeinek képviseletét az egyetemi testületekben.
DR. SZEMETHY TAMÁS (Trefort Ágoston Gyakorló Gimnázium), történelem vezetőtanár
Történelem-földrajz szakos tanárként szerezte mesterszakos oklevelét, 2020-ban nyert el doktori fokozatot az ELTE Társadalom- és Gazdaságtörténeti Doktori Programjában. 2014 óta a Trefort Ágoston Gyakorló Gimnázium tanára, 2019-től vezetőtanára, 2015–2021 között osztályfőnökként is működött. A 2022/23-as tanévben a Gimnázium Közalkalmazotti Tanácsának tagja.
Céljai között szerepel az ELTE köznevelési intézményei, illetve az egyetem központi szervezeti egységei közötti kommunikáció javítása, valamint a tanárképző karok és a köznevelési intézmények dolgozóinak hatékonyabb érdekképviselete.
SZÉKELY KLÁRA (SEK TáTK), az Üzleti Kommunikáció és Marketing Tanszék adjunktusa
Tanulmányait politikaelmélet szakos előadóként, történelem szakos tanárként, okleveles könyvtárosként, valamint életmód-tanácsadóként és -terapeutaként végezte. 1984 óta oktat BSC és FSZ képzésben gazdaságtörténetet, üzleti etikát, szociológiát, üzleti kommunikációt, Európai Uniós ismereteket, médiagazdaságtant, marketingkutatást, vallási turizmust és turizmusmarketinget. Kutatásokat végez a politikai marketing és vallási turizmus témájában. 2017 óta a Közalkalmazotti Tanács tagja, a szombathelyi campuson működő Kitüntetési Bizottság tagja, 1979 óta szakszervezeti tag. Jelenleg az FDSZ tagja.
Alapvető érdekvédelmi tevékenységi célnak a felsőoktatásban dolgozók méltó és tisztességes bérének, juttatásainak elérését, az érdekvédelem hatékonyságának növelését tartja.
DR. TELLER KATALIN (BTK), a Művészetelméleti és Médiakutatási Intézet egyetemi docense
Német és orosz nyelv és irodalom tanárszakos egyetemi diplomáját, irodalomtudományos doktori fokozatát az ELTE-n szerezte, 2021-ben habilitált. 2009 óta alap-, mester- és doktori képzésben irodalom- és kultúratudományi, művészet- és kultúraelméleti tárgyakat oktat. Hazai és nemzetközi kutatásokban vesz-vett részt, szakterülete a cirkusztörténet. 2014–2015 között a Kari Tanács tagja, 2018 óta a PDSZ, 2022 óta pedig az „ELTE- sek az egyetemi oktatás jövőjéért” csoport tagja.
Az oktatói és oktatástámogatói munkaterhek felülvizsgálata mellett a legfontosabb feladatnak az alkalmazottak bérrendezését és munkakörülményeik javítását, valamint általában a szolidaritáson alapuló érdekképviselet hatékonyabbá tételét tekinti.
ZAVACZKI CSILLA (TTK), a Fizika Intézet ügyviteli alkalmazottja
1990 óta az Anyagfizikai Tanszék munkatársa. A TTK Kari Tanácsában, az Intézeti Tanácsban 2016 óta tag, valamint 2019-től a Kari Érdekegyeztető Tanácsban is képviseli a kari kollégák érdekeit. 2017 óta a Lakásügyi Bizottság és a TTK Etikai Bizottságának tagja, valamint 2014 óta a Közalkalmazotti Tanács tagja. 1991-ben lépett be az FDSZ-be, ahol 1998 óta bizalmi.
Nagyon fontosnak tartja az oktatást-kutatást támogató munkakörben dolgozó kollégák, tanársegédek, adjunktusok, tanszéki mérnökök és mestertanárok, oktatók bérének rendezését.